Aktualności z blogów partnerów – 17-23.08.2020

Aktualności z blogów partnerskich kancelarii

Aktualności z okresu 17-23.08.2020 na naszych partnerskich blogach.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Piotr Sęk, Łódź – Opuszczenie lokalu a wymeldowanie
Zdaniem Naczelnego Sądu Administracyjnego wymeldowanie po opuszczeniu mieszkania nie zawsze jest zasadne. Trzeba zbadać jednostkową sytuację.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Bernard Piechota, Łódź – Nadużycia skarbówki. Sądy mówią stop!
Fiskus ma pełne ręce roboty, bo podatników próbujących uniknąć podatków jest sporo. Druga strona też nie zawsze jest krystaliczna – nadużycia skarbówki zdarzają się wcale nie rzadko. Przykład? Wszczynanie postępowania karnoskarbowego tylko po to, by przedłużyć termin przedawnienia. Krytycznie patrzą na to sądy, których zdaniem wszczęcie postępowania ma służyć zebraniu nowych dowodów.

Kancelaria Radcy Prawnego Krzysztof Bąk, Katowice – Zachowek. Co to takiego i komu przysługuje?
Zachowek to instytucja z zakresu prawa spadkowego, która reguluje kwestie dziedziczenia przez najbliższe osoby z rodziny spadkodawcy.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Marta Jasińska, Będzin – Ubezpieczyciel powinien wypłacić odszkodowanie za nieodpłatną opiekę osoby bliskiej nad poszkodowanym
Według Sądu Najwyższego ubezpieczyciel winien wypłacać odszkodowanie z tytułu nieodpłatnej opieki osoby bliskiej nad poszkodowanym.

Biuro detektywistyczne TOP Detektyw, Łódź – Dziecko i narkotyki – Bardzo duży problem
Wiek gimnazjalny czy licealny stanowi zagrożenie dla naszego dziecka z racji podatności na środowisko. Tutaj pojawia się problem – dziecko i narkotyki.

Chcesz mieć takie treści u siebie? Odezwij się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *